ПЕЛА YU хитови

ПЕЛА МАК забавно

PELA CAFE

ПЕЛА МАК народно

ПЕЛА YU фолк

CSS Template

(Видео) Чулев од Прилеп: МВР поднесе кривични пријави против раководители на државни фирми

915

Министерот за внатрешни работи, Наќе Чулев денеска во посета на Одделението за внатрешни работи Прилеп. На прес конференцијата тој информираше дека полицијата поднела 2 кривични пријави до Основото јавно обвинителство против раководства на прилепски фирми во државна сопственост.
Според Чулев,  ОВР Прилеп, по пријава на вработени, поднело кривична пријава до ОЈО Прилеп за директорот на „Еурокомпозит” Златко Граороски и за неговиот стручен советник Васил Коцев.

https://www.facebook.com/NakjeChulev/videos/698519857381468/

Кривична пријава за злоупотреба на службената положба има и во ЈП „Црн Бор”.

https://www.facebook.com/NakjeChulev/videos/899199087221141/

 

Vivafarm

Веб -страницата користи колачиња. Со клик на Прифаќам се согласувате со политиката на приватност и колачиња. Прифаќам Повеќе

error: