ПЕЛА YU хитови

ПЕЛА МАК забавно

PELA CAFE

ПЕЛА МАК народно

ПЕЛА YU фолк

CSS Template

И, додека едни садат други крадат – повторно кражба на огревно дрва кај с. Гостиражни

245

Дрвоктратците се чини не мируваат. За само неколку дена полицијата од с Гостиражни заплени над  30 метри кубни огревно дрво без документација .

Имено, вчера, на 24.03.2022, полициски службеници од Полициското одделение Ропотово спровеле повторно акциска контрола, при што над с.Гостиражни пронашле околу 12 просторни метри нежигосани дабови дрва, кои биле предадени на Јавно претпријатие „Црн Бор“ – Прилеп. По документирање на случајот ќе биде поднесен соодветен поднесок.

А, само пред три дена, на 21.03.2022 , полициски службеници од Полициското одделение Ропотово и Полициската станица Прилеп има  акциска контрола  и запленија 21 метри кубни огревно дрво во с. Гостиражни од лицата  Љ.Н.(38) и М.Н.(49) , околу 11 кубни метри нежигосани дабови дрва без соодветна документација и  уште  8 кубни метри нежигосани дабови дрва кои беа предадени на шумска полициска Прилеп.

Активностите се дел од проектот „Поддршка на изборни реформи” на Владата на Швајцарија, имплементиран од Меѓународната фондација за изборни системи (ИФЕС). Искажаните ставови, мислења и содржини на овие активности не мора да ги отсликуваат ставовите на донаторот, проектот или имплементаторот #CHinMK

Vivafarm
Comments
Вчитување...

Веб -страницата користи колачиња. Со клик на Прифаќам се согласувате со политиката на приватност и колачиња. Прифаќам Повеќе