ПЕЛА YU хитови

ПЕЛА МАК забавно

PELA CAFE

ПЕЛА МАК народно

ПЕЛА YU фолк

CSS Template

Крајпатна чешма кај „Че“ неколку други, не одговара за употреба

288

Општина Прилеп ги известува граѓаните дека водата од мерното место Плетвар – крајпатна чешма Че – водоводна мрежа, локален водоснабдителен систем: Беловодица – јавна чешма – водоводна мрежа, л.в.(локален водов) с. Плетвар – јавна чешма – водоводна мрежа, (л.в.) с. Ореовец – јавна чешма сред село – водоводна мрежа и водата од (л.в.) с. Алинци – Петрески Киро – водоводна мрежа не одговара за употреба.

Исто така, водата од (л.в.) с. Канатларци – бензинска – водоводна мрежа, (л.в.)с. Ерековци – Кочоски Пецо – водоводна мрежа, (л.в).с. Лагово – Петрески Тоде – водоводна мрежа, (л.в.) с. Веселчани – Мојсоска Ѕ. – водоводна мрежа и водата во локален водоснабдителен систем Загорани – Ѕвездакоски , одговара за употреба.

Vivafarm

Веб -страницата користи колачиња. Со клик на Прифаќам се согласувате со политиката на приватност и колачиња. Прифаќам Повеќе

error: