ПЕЛА YU хитови

ПЕЛА МАК забавно

PELA CAFE

ПЕЛА МАК народно

ПЕЛА YU фолк

CSS Template

И тоа бидна – 9 гола од Ренова во мрежата на Победа

625

Победа денеска високо поразена од Ренова со високи 9: 1, полувреме 5:1 во натпревар од редовното 32 коло на Првата лига. На градскиот стадион во Тетово расположените „гипсари“ уште во 9 тата минута со голот на младиот Мијовски ја најавија голејадата против демотивираните фудбалери на Победа .
Единствениот гол за Победа во 24 тата минута го постигна Александар Ристевски. Ренова со денешниот натпревар се закотви на средината од табелата со 32 бода, додека Победа со 23 бода веќе се подготвува за наредната второлигашка сезона.

Vivafarm

Веб -страницата користи колачиња. Со клик на Прифаќам се согласувате со политиката на приватност и колачиња. Прифаќам Повеќе