ПЕЛА YU хитови

ПЕЛА МАК забавно

PELA CAFE

ПЕЛА МАК народно

ПЕЛА YU фолк

CSS Template

Инфектологот од прилепската болница излечена од коронавирусот

597

Инфектологот во прилепската општа болница Борка Талески, д-р Емилија Костовска, денеска си замина дома, со два негативни резултати за коронавирус.

Персоналот,  радосно ја отпрати својата колешка до вратата на болницта, и и, посакаа што поскоро да се врати на своите работните задачи,за аедно да се борат против пандемијата

 

 

Секоја болница е посебно важна за здравствениот систем. Секоја болница а посебно секое болничко одделение е едно големо семејство како ова на нашата фотографија. Колку позитивност, колку среќа и колку многу љубов има овде! Заврши лекувањето на доктро Емилија Костоска, инфектолог и со два негативни теста дел од персоналот ја испрати дома. Нашата болница и посакува добро здравје, среќа и успешна понатамошна работа, напишаа на фацебоок страната  од Општата болница „Борка Талески„- Прилеп .

Активностите се дел од проектот „Поддршка на изборни реформи” на Владата на Швајцарија, имплементиран од Меѓународната фондација за изборни системи (ИФЕС). Искажаните ставови, мислења и содржини на овие активности не мора да ги отсликуваат ставовите на донаторот, проектот или имплементаторот #CHinMK

Vivafarm
Comments
Вчитување...

Веб -страницата користи колачиња. Со клик на Прифаќам се согласувате со политиката на приватност и колачиња. Прифаќам Повеќе