ПЕЛА YU хитови

ПЕЛА МАК забавно

PELA CAFE

ПЕЛА МАК народно

ПЕЛА YU фолк

CSS Template

Изминатата седмица 94 нови Ковид случаи во општина Прилеп

665

Од Центарот за јавно здравје информираат дека изминатата седмица, во периодот од 23 до 29 август 2021 година, во општина Прилеп имало 94 нови случаи на Ковид-19. Од последици на коронавирусот починале две лица. Бројот на активни случаи со КОВИД-19 изнесува 239. На болничко лекување се наоѓаат 25 лица, од кои 21 на кислородна поддршка.Вкупниот број на заразени од Ковид-19 изнесува 8.631. Од почетокот на пандемијата, од коронавирус во општина Прилеп починало 431 лице.  

Vivafarm

Веб -страницата користи колачиња. Со клик на Прифаќам се согласувате со политиката на приватност и колачиња. Прифаќам Повеќе