ПЕЛА YU хитови

ПЕЛА МАК забавно

PELA CAFE

ПЕЛА МАК народно

ПЕЛА YU фолк

CSS Template

Засилени контроли на сообраќајната полиција

601

На 30.08.2021 на подрачјето на СВР Битола била спроведена акциска контрола на возачи кои управуваат возила со брзина поголема од дозволената, при што се преземени 53 мерки. Од вкупниот број на возачи кои ја пречекориле максималната дозволена брзина во населено место се 27, додека 26 други возачи ја пречекориле брзината надвор од населено место. Откриени се и 18 други прекршоци. За сите неправилности издадени се соодветни поднесоци. Од СВР Битола апелираат максимално да се почитуваат сообраќајните правил и прописи за да ја зголемиме безбедноста во сообраќајот! И во наредниов период ќе продолжат засилените контроли во сообраќајот на подрачјето на СВР Битола.

Vivafarm

Веб -страницата користи колачиња. Со клик на Прифаќам се согласувате со политиката на приватност и колачиња. Прифаќам Повеќе