ПЕЛА YU хитови

ПЕЛА МАК забавно

PELA CAFE

ПЕЛА МАК народно

ПЕЛА YU фолк

CSS Template

Денеска 9 новозаболени.Ќе стане ли Инфективното одделение претесно за заболените од КОВИД 19 ?!

1.343

Информација за состојбата со коронавирусот во општина Прилеп за денеска, петок 25-ти септември

Од Центарот за јавно здравје – Прилеп информираат дека денеска во општина Прилеп има 9 нови случаи на коронавирус, а од заразната болест оздравеле 11 лица. Бројот на активни случаи изнесува 123, од кои 95 се наоѓаат на домашно, а 28 на болничко лекување. Во домашна изолација и самоизолација се наоѓаат 240 лица. Вкупниот број на заразени од Ковид-19 од почетокот на пандемијата изнесува 653.  

Пред само два дена, од Инфекситново одделени од прилепската болница потенцираа дека имаат само 30 легла, а 23 пациетни од кои 10 се на кислородна поддршка .

Од први август , соопшти и директорката на Центарот за Јавно здравје -Прилеп , дека во Прилеп во јули имало 70, во јуни 51 заразено лице, а веќе во август и септември борјот на заразени од Ковид-19 се зголемува . Досега во Прилеп починале 38 лица.

Vivafarm

Веб -страницата користи колачиња. Со клик на Прифаќам се согласувате со политиката на приватност и колачиња. Прифаќам Повеќе