ПЕЛА YU хитови

ПЕЛА МАК забавно

PELA CAFE

ПЕЛА МАК народно

ПЕЛА YU фолк

CSS Template

Кога дома си е дома… што е пратформата домашно.мк?

651

Иновативна понуда на домашни свежи производи, или преработка на храна, како и облека, пијалоци, козметика, создадени од рацете на вредните жени во домашни услови, на свој традиционален, рустичен начин – тоа е дигиталната „стоковна куќа“ или шопинг центар  www.domasno.mk/mk.

Домашно.мк е нов модел на пласирање на производи и преработки од страна на жените од руралните средини од аспект на правата од социјална област кои им следуваат на жените работнички, а во моментов не се достапни за жените земјоделки“ вели Звонко Димоски, кој е дел од тимот што ја создаде оваа платформа, каде секој регистриран профил има своја продавница.

Платформата е верификувана за безбедно пазарање и он-лајн продажба на земјоделски производи – овошје, зеленчук, органски производи, мед и производи од мед, преработки на производи од растително и животинско потекло, а воедно е простор за промоција на локалните капацитети од областа на руралниот туризам. Во продолжение разговорот:

 

Vivafarm

Веб -страницата користи колачиња. Со клик на Прифаќам се согласувате со политиката на приватност и колачиња. Прифаќам Повеќе