ПЕЛА YU хитови

ПЕЛА МАК забавно

PELA CAFE

ПЕЛА МАК народно

ПЕЛА YU фолк

CSS Template

Нема повеќе полициски час за возрани и малолетни

1.748

Уставниот суд го укина посебниот полициски час за возрасните и малолетните. Судиите на Уставниот суд на денешната седница изрекоа времена забрана на владината уредба со која се ограничуваше движењето на граѓаните постари од 67 години, како и за ограничувањето на лицата помлади од 18 години. Со оваа времена забрана, граѓаните постари од 67 години ќе може да излегуваат од 5 до 19 часот, како и другите граѓани, а не од 5 до 12 напладне. .а оние пак помлади од 18 години полицискиот час ќе важи како и за останатите граѓани од 5 до 19 часот, место од 12 до 19 часот.

преземено : fokus.mk

Веб -страницата користи колачиња. Со клик на Прифаќам се согласувате со политиката на приватност и колачиња. Прифаќам Повеќе