ПЕЛА YU хитови

ПЕЛА МАК забавно

PELA CAFE

ПЕЛА МАК народно

ПЕЛА YU фолк

CSS Template

ПОЖАР ВО ПЛЕВНА ВО с.ГОЛЕМО КОЊАРИ

921

Внимателно до огнот во овие жешки денови. Вчера на пладне (27.07.2021) околу 11.15 часот во ОВР Прилеп, од Територијалната противпожарна единица Прилеп било пријавено дека настанал пожар во штала и плевна во с.Големо Коњари во сопственост на Г.Б.(38) од с.Големо Коњари. Пожарот бил изгаснат од екипа на
Територијалната противпожарна единица Прилеп, а повредени лица нема.

Увид извршила увидна екипа на ПС Прилеп.

Активностите се дел од проектот „Поддршка на изборни реформи” на Владата на Швајцарија, имплементиран од Меѓународната фондација за изборни системи (ИФЕС). Искажаните ставови, мислења и содржини на овие активности не мора да ги отсликуваат ставовите на донаторот, проектот или имплементаторот #CHinMK

Vivafarm
Comments
Вчитување...

Веб -страницата користи колачиња. Со клик на Прифаќам се согласувате со политиката на приватност и колачиња. Прифаќам Повеќе