ПЕЛА YU хитови

ПЕЛА МАК забавно

PELA CAFE

ПЕЛА МАК народно

ПЕЛА YU фолк

CSS Template

Коронавирусот затвори градинка со 20 деца

1.166

Поради коронавирусот затворена е градинка кај Работничкиот Универзитет со 20 деца, а уште 15 деца од градиката „Аличаир“ се во изолација. Позитивни на корона-вирусот се три негувателки од градинката ,а во изолација се и осум члена на персоналот.

Градинката е дезинфицирана и треба да проработи по дваесетина дена – истакна директорот на прилепските градинки „Наша иднина“ Орце Тодоровски, кој тврди дека во другите градинки засега нема никаков проблем. Во петте градинки во Прилеп се сместени околу 500 деца ,а темелна деизинфикација на градинките е направен четири пати ,вели тој.

Што се однесува до училиштата само едно, второ одделение во ОУ „Климент Охридски“ со 20 деца е во изолација откако наставничката е позитивна на корона-вирусот.

Vivafarm

Веб -страницата користи колачиња. Со клик на Прифаќам се согласувате со политиката на приватност и колачиња. Прифаќам Повеќе