ПЕЛА YU хитови

ПЕЛА МАК забавно

PELA CAFE

ПЕЛА МАК народно

ПЕЛА YU фолк

CSS Template

Крушевчани ќе пошумуваат

510

Утре, четврток, 22-ри април, во 11 часот ќе започне акцијата за пошумување. Пошумувањето ќе се изврши во околината на споменикот Слива со учество на преставници од компанијата СЕКЕ, општина Крушево, Сојузот на земјоделски здруженија, ПСШ „Липа“, ООУ „Никола Карев“, СОУ „Наум Наумовски Борче“ и волонтери.

Учесниците во оваа акција ги повикуваат сите граѓани на општина Крушево да земат учество во засадувањето дрвца.

Оваа акција е на иницијатива на СЕКЕ во рамки на програмата „Добра земјоделска пракса“ со поддршка на Сојузот на земјоделски здруженија и општина Крушево.

Vivafarm

Веб -страницата користи колачиња. Со клик на Прифаќам се согласувате со политиката на приватност и колачиња. Прифаќам Повеќе