ПЕЛА YU хитови

ПЕЛА МАК забавно

PELA CAFE

ПЕЛА МАК народно

ПЕЛА YU фолк

CSS Template

Крушевска „Комуна“ активна за помош на селата погодени од невремето

300

ЈП „Комуна“ Крушево деновиве работи на расчистување на улици и канали и асистира во тампонирање на банкини по големото невреме кое на 22 август најмногу ги погоди населените места Саждево и Борино.

Во Саждево и Борино невремето ги поплави улиците и „Комуна“ излезе на терен на расчистување на каналите и улиците од надојдени наноси на земја и вода.

Општина Крушево и ЈП „Комуна“ ги чистат каналите редовно, но невремето беше од несекојдневни размери и како последица беше нанесена штета.

Vivafarm

Веб -страницата користи колачиња. Со клик на Прифаќам се согласувате со политиката на приватност и колачиња. Прифаќам Повеќе

error: