ПЕЛА YU хитови

ПЕЛА МАК забавно

PELA CAFE

ПЕЛА МАК народно

ПЕЛА YU фолк

CSS Template

Крушевска „Комуна“ активна за помош на селата погодени од невремето

192

ЈП „Комуна“ Крушево деновиве работи на расчистување на улици и канали и асистира во тампонирање на банкини по големото невреме кое на 22 август најмногу ги погоди населените места Саждево и Борино.

Во Саждево и Борино невремето ги поплави улиците и „Комуна“ излезе на терен на расчистување на каналите и улиците од надојдени наноси на земја и вода.

Општина Крушево и ЈП „Комуна“ ги чистат каналите редовно, но невремето беше од несекојдневни размери и како последица беше нанесена штета.

Активностите се дел од проектот „Поддршка на изборни реформи” на Владата на Швајцарија, имплементиран од Меѓународната фондација за изборни системи (ИФЕС). Искажаните ставови, мислења и содржини на овие активности не мора да ги отсликуваат ставовите на донаторот, проектот или имплементаторот #CHinMK

Vivafarm
Comments
Вчитување...

Веб -страницата користи колачиња. Со клик на Прифаќам се согласувате со политиката на приватност и колачиња. Прифаќам Повеќе