ПЕЛА YU хитови

ПЕЛА МАК забавно

PELA CAFE

ПЕЛА МАК народно

ПЕЛА YU фолк

CSS Template

Прилеп: Двајца починаа, 85 новозаболени за последните 24 часа

435

Министерството за здравство (МЗ) денеска информираше дека во изминатото деноноќие се потврдени 1.347 нови случаи на Ковид-19, односно, ова е рекордна бројка на регистрирани случаи годинава. Регистрирани се 643 случаи во Скопје, 90 во Куманово, 85 во Прилеп, 61 во Велес, 56 во Охрид, 50 во Битола, 47 во Кавадарци, 40 во Тетово, 35 во Гостивар, 34 во Гевгелија и 30 во Штип.

Потоа, 25 случаи на Ковид-19 се регистрирани во Струмица, 19 во Неготино, 15 во Кочани, 13 во Кичево, 12 во Радовиш, осум во Пробиштип, по седум во Струга, Крива Паланка, Ресен, Делчево, Виница и Валандово, по шест во Свети Николе, Дебар и Македонски Брод, по четири во Берово, Богданци, Демир Капија и Демир Хисар, по три во Крушево и Пехчево и два во Кратово.

Од МЗ исто така информираа дека во последните 24 часа од Ковид-19 починале 17 лица на возраст од 23 до 90 години, односно, осум пациенти од Скопје, двајца од Прилеп и по еден од Штип, Кочани, Куманово, Охрид, Кичево, Крива Паланка и Виница. Од пријавените, 16 лица се починати во болнички услови, а едно лице во домашни услови.

Активностите се дел од проектот „Поддршка на изборни реформи” на Владата на Швајцарија, имплементиран од Меѓународната фондација за изборни системи (ИФЕС). Искажаните ставови, мислења и содржини на овие активности не мора да ги отсликуваат ставовите на донаторот, проектот или имплементаторот #CHinMK

Vivafarm
Comments
Вчитување...

Веб -страницата користи колачиња. Со клик на Прифаќам се согласувате со политиката на приватност и колачиња. Прифаќам Повеќе