ПЕЛА YU хитови

ПЕЛА МАК забавно

PELA CAFE

ПЕЛА МАК народно

ПЕЛА YU фолк

CSS Template

Ликовна изложба на Владимир Темков

751

Во ликовната галерија на Центарот за култура Марко Цепенков, од денеска четврток во 19.00 часот ќе биде отворена изложба на дела од м – р Владимир Темков, кој пред прилепчани ќе се претстави со 28 дела (слики). Изложбата ќе биде отворена до 10 април 2019.
Владимир Темков е роден во Кавадарци во 1959 година. Средно уметничко училиште, Педагошка академија и факултет за ликовни уметности завршува во Скопје. На истоимениот факултет завршува магистерски студии. Живее во Кавадарци. Темков досега има реализира голем број на самостојни и групни изложби во земјава и странство.

Vivafarm

Веб -страницата користи колачиња. Со клик на Прифаќам се согласувате со политиката на приватност и колачиња. Прифаќам Повеќе