ПЕЛА YU хитови

ПЕЛА МАК забавно

PELA CAFE

ПЕЛА МАК народно

ПЕЛА YU фолк

CSS Template

Две лица каснати од кучиња скитници

560

Вчера (16.02.2022 ) лицето со иницијали  Д.В.(29) од с.Буково, прилепско, пријавила во полициската станица во Прилеп дека во паркот на Могилата  на Непобедените била нападнат и  касна од куче скитник.

Истиот ден и лицето  В.Т.(20) од Прилеп пријавил дека на ул.„Кеј 1ви Мај“ бил нападнат и  каснат од куче
скитник.

Вчера уште еден сличка за која интервенирала полицијата.Имено, лиццеот со иницијали Д.Н.(30) од Прилеп
пријавил во ОВР Прилеп дека во пунктот за тестирање од Ковид во Медицинскиот центар на ул „Октомвриска“  бил физички нападнат од вработен во центарот.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

Vivafarm

Веб -страницата користи колачиња. Со клик на Прифаќам се согласувате со политиката на приватност и колачиња. Прифаќам Повеќе