ПЕЛА YU хитови

ПЕЛА МАК забавно

PELA CAFE

ПЕЛА МАК народно

ПЕЛА YU фолк

CSS Template

Марио Наумоски со нов повик во фудбалската репрезентацијата У-19

1.041

Новиот селектор на Репрезентацијата на Македонија У-19, Горан Станковски во репрезентативниот состава го повика прилепската фудбалска надеж Марио Наумоски  член на ФК Победа.Тој е едистениот фудбале од ФК Победа кој е дел од репрезентацијата У19.што говори за неговиот кавлитетот,фудбалска умешност и знаење
Собирот на репрезентацијата е закажан за Понеделник 06-ти Август 2018 а репрезентацијата на Македонија У-19 ќе одигра два пријателски фудбалски натпревари против екипи од Втора МФЛ : ФК Пелистер и ФК Кит Го од Пехчево. Натпреварите ќе се одиграат на 7-ми и 9-ти Август 2018 година

Во периодот што следува фудбалската репрезентација на Македонија до 19 години ќе одигра неколку квалитетни контролни натпревари против силни противници. Меѓу нив и пресметката против Англија на гостински терен, закажани е контролен натпревар со Полска и турнир во Летонија, а дополнително ќе се бараат противници и за тест натпревари во земјава.

Целта е квалитетно да се подготви селекцијата за квалификацискиот турнир за ЕП во ноември против Хрватска, Чешка и Лихтенштајн

Vivafarm

Веб -страницата користи колачиња. Со клик на Прифаќам се согласувате со политиката на приватност и колачиња. Прифаќам Повеќе

error: