ПЕЛА YU хитови

ПЕЛА МАК забавно

PELA CAFE

ПЕЛА МАК народно

ПЕЛА YU фолк

CSS Template

Министерот Хоџа утре во Прилеп и долненско, се отвара тутунски откупен пункт

2.115

Според првичната најава од кабинетот на министерот за земјоделство, шумарство и водостопанство, утре, (среда) 17.03, ресорниот министер Арјанит Хоџа, ќе присуствува на отворање на откупен пункт на тутун во Црнилиште, општина Долнени. Од оправдани причинидоцна вечерва има измена на локацијата за изјава на министерот Хоџа. Наместо Црнилиште, изјавата за медиуми е планирана во Тутунски комбинат Прилеп во 11 часот.

Потоа, министерот Хоџа ќе се упати во Црнилиште на отварање на откупен пункт.

Се очекува на настанот да бидат прецизирани начинот и организацијата на продолжението на откупот на тутунот и кои компании ќе бидат вклучени за допреземање на ланската реколта.

            

Vivafarm

Веб -страницата користи колачиња. Со клик на Прифаќам се согласувате со политиката на приватност и колачиња. Прифаќам Повеќе