ПЕЛА YU хитови

ПЕЛА МАК забавно

PELA CAFE

ПЕЛА МАК народно

ПЕЛА YU фолк

CSS Template

Митрикески до младите – тренирајте фудбал затоа што фудбалот носи здравје

892

Со приврзаноста кон градот Прилеп и клубските бои на прилепските клубови можат да се пофалат малкумина, а еден од нив е Круме Митрикески , голман со големи вредности , човек кој едноставно се препуштил на фудбалот од својата 17 годишна возраст , прво како ракометен голман а подоцна прераснува во “голмански бисер” на градот под Марковите Кули.

Неговото прво влегување на терен во пријателски натпревар помеѓу Тиквеш и Победа го означува стартот на неговата голманска кариера која е фудбалска разница на многу успеси , резултати , настапи како голман и тренер. За тоа како било некогаш а како сега , погледнете подолу во разговорот со Круме Митрикески.

Активностите се дел од проектот „Поддршка на изборни реформи” на Владата на Швајцарија, имплементиран од Меѓународната фондација за изборни системи (ИФЕС). Искажаните ставови, мислења и содржини на овие активности не мора да ги отсликуваат ставовите на донаторот, проектот или имплементаторот #CHinMK

Vivafarm
Comments
Вчитување...

Веб -страницата користи колачиња. Со клик на Прифаќам се согласувате со политиката на приватност и колачиња. Прифаќам Повеќе