ПЕЛА YU хитови

ПЕЛА МАК забавно

PELA CAFE

ПЕЛА МАК народно

ПЕЛА YU фолк

CSS Template

Полицијата во голема акција – во Прилеп се апсат дилери на дрога

1.779

Голем број на полицајци, инспектори и припадници на специјалните  на МВР, во моментов спроведуваат голема акција во Прилеп, при што се вршат апсења во разни делови на градот.

Според неофицијални извори од полицијата, се уништува голема дилерска мрежа на дрога, во која биле вклучени менаџери на локали, хотели, и полицајци.

Од МВР најавуваат дека наскоро ќе излезат со повеќе детали за акцијата.

Извори: Фото/текст https://www.publikum.mk/

Vivafarm

Веб -страницата користи колачиња. Со клик на Прифаќам се согласувате со политиката на приватност и колачиња. Прифаќам Повеќе