ПЕЛА YU хитови

ПЕЛА МАК забавно

PELA CAFE

ПЕЛА МАК народно

ПЕЛА YU фолк

CSS Template

„Младинската картичка“ пормовирана во Прилеп

505

Проектот „Младинска картичка“ беше презентиран пред бизнис заедницата во Прилеп од страна на преставници од Агенцијата за млади и спорт. Картичката е наменета за сите млади на возраст од 15 до 29 години за подобро секојдневие, поволности и бенефиции. Картичката е бесплатна. Нејзината примена треба да започни од јуни.

„Ова е една од мерките што е во насока да ги задржи младите, да им понуди квалитетен живот со цел да почнат да размислуваат и да останат во државата“, изјавуваат од Агенција за млади и спорт,при промоција на картичката низ градовите на Македонија

Се очечкува за ова картичка да аплицираа триесетина илјади млади . Со картичката младите треба да имаат попуст во кафетерии, ресторани, транспорт, кино сали, театри,…

Правните субјекти во Прилеп беа запознаени со можност да ја одредат своја понуда на попусти за младите и истата да ја промовираат преку младинската картичка, „со што истовремено ќе се промовираат и помеѓу младите на локално ниво.“ -беше кажано од АМС

 

Vivafarm

Веб -страницата користи колачиња. Со клик на Прифаќам се согласувате со политиката на приватност и колачиња. Прифаќам Повеќе