ПЕЛА YU хитови

ПЕЛА МАК забавно

PELA CAFE

ПЕЛА МАК народно

ПЕЛА YU фолк

CSS Template

Во Крушево ќе спортуваат пензионерите

573

Спортските Регионалните пензионерски  игри годинава ќе се одржат во Крушево, на 26-ти мај. Се оечкуваат многу учесници од неколку градови од државата.

Пенизонерите ќе се натпреваруваа во :фудбал, кошарка, тенис (кои ќе се одржуваат на „Гумење“ ) и натпреварување во шах кое ќе се одржат во хотел.

На 26-ти мај започнува и Пролетниот параглајдинг куп во организација на општината.

Vivafarm

Веб -страницата користи колачиња. Со клик на Прифаќам се согласувате со политиката на приватност и колачиња. Прифаќам Повеќе

error: