ПЕЛА YU хитови

ПЕЛА МАК забавно

PELA CAFE

ПЕЛА МАК народно

ПЕЛА YU фолк

CSS Template

Молотов коктел синоќа фрлен врз куќа на командирот на прилепската полиција

617

Молотов коктел синоќа бил фрлен врз семејната куќа на командирот на прилепската полиција, Кирил Спиркоски, на улица „Киро Крстески –Платникот“.

– На 05.07.2020 во 03:50 часот во Полициска станица Прилеп, К.С. од Прилеп, полициски службеник во Полициска станица Прилеп пријавил дека во двор од куќа во негова сопственост непознато лице фрлило импровизиран молотов коктел кој успел самиот да го изгасне, при што нема повредени лица ниту поголема материјална штета. Се преземаат мерки за расчистување на случајот – информираа од МВР.

Vivafarm

Веб -страницата користи колачиња. Со клик на Прифаќам се согласувате со политиката на приватност и колачиња. Прифаќам Повеќе

error: