ПЕЛА YU хитови

ПЕЛА МАК забавно

PELA CAFE

ПЕЛА МАК народно

ПЕЛА YU фолк

CSS Template

Почина жител од Крушево од коронавирусот

306

Жител на Крушево на 70-годишна возраст почина синоќа на Инфективната клиника во Скопје како последица од новиот корона вирус.

Ова е втор смртен случај како резултат на Ковид-19 во Крушево, откако кон средината на април битката ја загуби 85-годишна жена.

До вчерашниот ден, во Крушево има четири активни случаи на заразата, а повеќе од 40 лица се во самоизолација на ниво на целата општина.

До денеска од коронавирусот во земјава починаа 341 лице.

Веб -страницата користи колачиња. Со клик на Прифаќам се согласувате со политиката на приватност и колачиња. Прифаќам Повеќе