ПЕЛА YU хитови

ПЕЛА МАК забавно

PELA CAFE

ПЕЛА МАК народно

ПЕЛА YU фолк

CSS Template

МВР телефонски и по меил ќе прибира пријави за непочитување на мерките

470

Министерството за внатрешни работи од утре (18.03.2020) во функција ги става бесплатната телефонската линија 0800 00 201 и мејлот [email protected] каде граѓаните (на македонски и албански јазик) ќе можат да добијат соодветна информација во однос на функционирањето на услугите и сервисите на МВР во претстојниот период согласно состојбата со коронавирус и препораките на Владата.

Сите сомнителни случаи, непридржувања кон предвидените мерки за самоизолација, избегнувања на пријавување на луѓе кои се вратиле од странство или пак прекршување на мерките за ослободување на работници граѓаните може да ги пријават на горе наведените броеви. Телефонскиот број ќе работи 24 часа.

Vivafarm

Веб -страницата користи колачиња. Со клик на Прифаќам се согласувате со политиката на приватност и колачиња. Прифаќам Повеќе

error: