ПЕЛА YU хитови

ПЕЛА МАК забавно

PELA CAFE

ПЕЛА МАК народно

ПЕЛА YU фолк

CSS Template

Прилепчанец загина откако излета од својот мотор

4.801

Мотоциклист почина синоќа на регионалниот пат с.Витолиште – Прилеп. Синоќа ( 19.09.2020) околу 19.40 часот на регионален пат с.Витолиште – Прилеп, моторцикл „ктм“, со прилепски регистарски ознаки, управуван од Д.Наумоски (47) од Прилеп, излетал од коловозот.

-Од здобиените повреди Д.Н. починал на местото на незгодата. Смрт  констатирал лекар од Итна медицинска помош, а увид на местото на незгодата извршиле Јавен обвинител и екипа од Полициска станица Приле – информира МВР.

Инаку, вчера мобилната единица за безбедност во сообраќајот при Министерството за внатрешни работи, на подрачјето на ОВР Прилеп, во периодот од 17 до 23 часот спроведе зајакната акциска контрола за откривање и санкционирање на прекршоци сторени од учесници во соообраќајот .

Санкционирани се 123 возачи,од ко 21 моторциклисти ,кај кои се констатирани низа прекршоци, меѓу кои 6 поради управување без положен испит, 3 поради тоа што не биле регистрирани возилата,возење под дејство на алкохол….

Активностите се дел од проектот „Поддршка на изборни реформи” на Владата на Швајцарија, имплементиран од Меѓународната фондација за изборни системи (ИФЕС). Искажаните ставови, мислења и содржини на овие активности не мора да ги отсликуваат ставовите на донаторот, проектот или имплементаторот #CHinMK

Vivafarm
Comments
Вчитување...

Веб -страницата користи колачиња. Со клик на Прифаќам се согласувате со политиката на приватност и колачиња. Прифаќам Повеќе