ПЕЛА YU хитови

ПЕЛА МАК забавно

PELA CAFE

ПЕЛА МАК народно

ПЕЛА YU фолк

CSS Template

На вработените во „Еурокомпозит“им се исплатени по 22.000 денари

534

Вработените во „Еурокомпзит“ го добија надоместокот, соопшти владината прес-службата според која секој вработен во  прилепско претпријатие им е исплатен надоместок од по 22.000 денари.

Вработените од „Еурокомпозит“ со денови наназад бараат од Владата и вицепремиерот за економски прашања, Кочо Анѓушев, да го исполнат ветувањето што им го дале и да им ги исплатат двете заостанати плати, во спротивно најавуваа дека ќе кампуваат пред Владата се додека не биде исполнето нивното барање.

Министерството за внатрешни работи беше задолжено од Владата да ја продолжи реализацијата на договорот со „Еурокомпзит“, да ги репрограмира обврските кон прептријатието како и да изврши авансна исплата на обврските предвидени со Договорот за изработка на производи наменети за потребите на министерството.

Vivafarm

Веб -страницата користи колачиња. Со клик на Прифаќам се согласувате со политиката на приватност и колачиња. Прифаќам Повеќе

error: