ПЕЛА YU хитови

ПЕЛА МАК забавно

PELA CAFE

ПЕЛА МАК народно

ПЕЛА YU фолк

CSS Template

Некогашниот министер за транспорт Јанакиески, со патерици до суд

304

Миле Јанакиески, некогашниот министер за транспорт и врски, по потекло од Прилеп,  денеска со полициска придружба бил спроведен во Суд на рочиште за случајот „Топлик“.Како што бишува „Слободен печат„ наредбата дошла од судијата во случајот, Осман Шабани, а по барање на обвинителот Бурим Рустеми.

Јанакиески имал уредна медицинска белешка дека не може да присуствува на рочиштата до седми февруари бидејќи имал сериозна повреда на ногата поради што пред неколку дена бил опериран и сега е на домашно закрепнување. Изминатите рочишта за случајот „Топлик“ беа одложени поради тоа што обвинетиот Јанакиевски го скршил коленото.

Во случајот „Топлик“ кој го отвори СЈО пред пет години, Јанакиески се товари за продажба на државно земјиште за изградба на комплексот „Сончев град” во Сопиште.

Фото: Република

Преземено од: slobodenpecat .mk https://www.slobodenpecat.mk/janakieski-so-skrshena-noga-dojde-vo-sud/

Vivafarm

Веб -страницата користи колачиња. Со клик на Прифаќам се согласувате со политиката на приватност и колачиња. Прифаќам Повеќе

error: