ПЕЛА YU хитови

ПЕЛА МАК забавно

PELA CAFE

ПЕЛА МАК народно

ПЕЛА YU фолк

CSS Template

Тодороски: Секогаш беше спектакл кога играше Победа (ФОТО + ВИДЕО)

1.865

Уште една прилепска фудбалска легенда ги сподели своите спомени , искуства и незаборавни настапи во дресот на прилепска Победа во нашата програма. Тоде Тодороски раскажа за тоа како е да се игра фудбал во негово време кога тој како фудбалер гордо настапувал за Победа , клуб во кој како што вели тој се заљубил.

Тодороски како голман често знаел да ја воодушевува публиката со одличните одбрани а низ разговорот со колегата Игески не ги криеше емоциите кога тој со многу желба и страст ќе застанел меѓу стативите а истакна дека единственото македонско вистинско дерби во фудбалот е Победа – Вардар .

За фудбалот во времето на генерацијата на Тодороски , за неговите успеси со својот клуб можете да погледнете во видеото подолу од целосниот разговор.

Vivafarm

Веб -страницата користи колачиња. Со клик на Прифаќам се согласувате со политиката на приватност и колачиња. Прифаќам Повеќе