CSS Template

Нови два случаи позитивни на корона вирус во Прилеп

354
Avtokontrol1

Денеска во општина Прилеп има двајца новозаболени од коронавирус, информираат од прес службата на Општина Прилеп.
Бројот на активни случаи изнесува 21, од кои 13 се наоаѓаат на домашно, а 8 на болничко лекување. На Инфективното одделение во прилепската Општа болница „Борка Талески“, хоспитализирани се 8 лица позитивни на коронавирус.


semm
Vivafarm
Farma Dolneni