ПЕЛА YU хитови

ПЕЛА МАК забавно

PELA CAFE

ПЕЛА МАК народно

ПЕЛА YU фолк

CSS Template

Нови два случаи позитивни на корона вирус во Прилеп

644

Денеска во општина Прилеп има двајца новозаболени од коронавирус, информираат од прес службата на Општина Прилеп.
Бројот на активни случаи изнесува 21, од кои 13 се наоаѓаат на домашно, а 8 на болничко лекување. На Инфективното одделение во прилепската Општа болница „Борка Талески“, хоспитализирани се 8 лица позитивни на коронавирус.

Vivafarm

Веб -страницата користи колачиња. Со клик на Прифаќам се согласувате со политиката на приватност и колачиња. Прифаќам Повеќе

error: