ПЕЛА YU хитови

ПЕЛА МАК забавно

PELA CAFE

ПЕЛА МАК народно

ПЕЛА YU фолк

CSS Template

Нови случаи на заразени

1.428

Состојбата со коронавирусот во општина Прилеп (денеска, сабота 26-ти септември) говри дека инфективното одделение во Прилеп се полни со заразени пациенти од КОВИД 19, а легла има за 30 лица.

Од Центарот за јавно здравје информираат дека денеска има 6 нови случаи на коронавирус, а 29 се на болничко лекувањеа , додека од заразната болест оздравеле 5 лица;

Бројот на активни случаи изнесува 123, Од нив 94 се наоѓаат на домашно лекување.

Вкупниот број на заразени од Ковид-19 од почетокот на пандемијата изнесува во Прилеп е 659.  

Vivafarm

Веб -страницата користи колачиња. Со клик на Прифаќам се согласувате со политиката на приватност и колачиња. Прифаќам Повеќе

error: