ПЕЛА YU хитови

ПЕЛА МАК забавно

PELA CAFE

ПЕЛА МАК народно

ПЕЛА YU фолк

CSS Template

Новогодишни подароци за децата на бранителите

536

Радост и детски насмевки кај децата на бранителите предизвика денешниот гест од Здружението на резервни воени обврзници  кои со скромни новогодишни пакетчиња и играчки ги израдуваа најмладите. И оваа година според сите Ковид мерки и протоколи во рамките на можностите Здружението подели новогодишни пакетчиња на децата од бранителите, што претставува традиција која се негува за време на најрадосните празнувања пред крајот на годината. Воедно членовите на ова здружение на сите граѓани  им ја честитаат новата 2022 година со желби за здравје, успех и благосостојба.

Vivafarm

Веб -страницата користи колачиња. Со клик на Прифаќам се согласувате со политиката на приватност и колачиња. Прифаќам Повеќе