ПЕЛА YU хитови

ПЕЛА МАК забавно

PELA CAFE

ПЕЛА МАК народно

ПЕЛА YU фолк

CSS Template

Новогодишни подароци за децата на прилепските бранители

631

Здружението на резервни воени обврзници (ЗРВО) учесници во настаните 2001-2002 по повод новогодишните и божиќните празници, традиционално, организираше празнично дружење со семејствата на загинатите прилепски бранители во воениот конфликт од 2001 година. На пригодната дружба присуствуваше и градоначалникот на Прилеп Илија Јованоски, кој ја искажа подготвеноста на локалната самоуправа во рамките на можностите секогаш да помага за добробит на семејствата на загинатите прилепски бранители.
По повод новогодишните празнувања, Општина Прилеп им додели новогодишни пакетчиња на децата од членовите на Здружението на резервни воени обврзници.
Новата Година и Божик секогаш носат пријатни изненадувања, па така и овој пат, вреди да се истакне и дека на децата на 10 мината загинати бранители, (ученици и средношколци) „Комерцијална банка“ АД Скопје им додели ваучери во вредност од по 5.000 денари.

Vivafarm

Веб -страницата користи колачиња. Со клик на Прифаќам се согласувате со политиката на приватност и колачиња. Прифаќам Повеќе