ПЕЛА YU хитови

ПЕЛА МАК забавно

PELA CAFE

ПЕЛА МАК народно

ПЕЛА YU фолк

CSS Template
Ознака

бензин

Од ноќеска поскапуваат бензините и дизелот

Малопродажната цена на бензините од ноќеска на полноќ се зголемува од два до 2,5 денари, додека на дизелот за 1,5 денар, одлучи Регулаторната комисија за енергетика. Новата цена на Еуросупер БС-95 ќе изнесува 69,50 денари за литар, на…

Прилепчанец си турил гориво со фалсификувани пари и си заминал

Прилепчанец си турил бензин за 3.000 денари со лажни банкноти и си заминал.  Во полициската станица во Валандово, синоќа окоу 22 часот е пријавено дека на бензинска пумпа кај село Удово, возач на патничко возило „фолксваген пасат“, со…

Од утре , вторник, веројатно ќе се возиме со поскапо гориво

Се очекува,утре, малопродажната цена на горивата да се покачат. Движењето на цената на суровата нафта на берзата во Лондон го најавува тоа. Малопродажните цени на бензините ЕУРОСУПЕР БС-95 и ЕУРОСУПЕР БС-98 од полноќ се зголемуваат за…

Веб -страницата користи колачиња. Со клик на Прифаќам се согласувате со политиката на приватност и колачиња. Прифаќам Повеќе