ПЕЛА YU хитови

ПЕЛА МАК забавно

PELA CAFE

ПЕЛА МАК народно

ПЕЛА YU фолк

CSS Template

Одложено ракометното комшиско дерби

818

Натпреварот кој што денеска требаше да се одигра во салата „Боро Чурлевски“ во Битола во рамки на седмото коло на Групата Б во Суперлигата меѓу Еурофарм Пелистер 2 и Прилеп е одложен.

Целта е да се намали ризикот, а одложувањето е по барање на раководството од Еурофарм Пелистер. Во двата клуба има позитивни случаи на корона вирус, и кај младата екипа на битолчани, како и во екипата на Прилеп кои минатата средба со Бутел ја играа со 6 играчи помалку, што пак се одрази на крајниот резултат од средбата.

Терминот на одигрување на натпреварот ќе биде дополнително одреден.

Vivafarm

Веб -страницата користи колачиња. Со клик на Прифаќам се согласувате со политиката на приватност и колачиња. Прифаќам Повеќе