ПЕЛА YU хитови

ПЕЛА МАК забавно

PELA CAFE

ПЕЛА МАК народно

ПЕЛА YU фолк

CSS Template

Прилеп руши рекорди по нови Ковид случаи

2.859

Од Центарот за јавно здравје информираат дека во општина Прилеп денеска, четврток, 29-ти октомври има 53 нови случаи на коронавирус, а 15 лица оздравеле од заразната болест.Бројот на активни случаи изнесува 389, од кои 336 се наоѓаат на домашно, а 53 на болничко лекување. Во домашна изолација и самоизолација се наоѓат 680 лица. Вкупниот број на заразени од Ковид-19 од почетокот на пандемијата изнесува 1225.

Vivafarm

Веб -страницата користи колачиња. Со клик на Прифаќам се согласувате со политиката на приватност и колачиња. Прифаќам Повеќе