ПЕЛА YU хитови

ПЕЛА МАК забавно

PELA CAFE

ПЕЛА МАК народно

ПЕЛА YU фолк

CSS Template

Состојбата со коронавирусот во Прилеп: четворица излечени- еден заболен

621

Денеска (13.06 2020) Институтот за јавно здравје регистрира 11 оздравени пациенти; од Прилеп-4, Скопје-3, Куманово-1, Штип-2,  Велес-1.

Министерството за здравство информира дека во последните 24 часа се направени 1.213 тестирања, а регистрирани се 196 нови случаи на ковид-19 во: Прилеп-1, Скопје-90, Куманово-17, Штип-5,  Тетово-45, Струга-8, Велес-1, Битола-4, Охрид-11, Гостивар-8, Крива Паланка-1, Пехчево-2, Свети Николе-1 и во Ресен-2.

Активностите се дел од проектот „Поддршка на изборни реформи” на Владата на Швајцарија, имплементиран од Меѓународната фондација за изборни системи (ИФЕС). Искажаните ставови, мислења и содржини на овие активности не мора да ги отсликуваат ставовите на донаторот, проектот или имплементаторот #CHinMK

Vivafarm
Comments
Вчитување...

Веб -страницата користи колачиња. Со клик на Прифаќам се согласувате со политиката на приватност и колачиња. Прифаќам Повеќе