ПЕЛА YU хитови

ПЕЛА МАК забавно

PELA CAFE

ПЕЛА МАК народно

ПЕЛА YU фолк

CSS Template

Синоќа прилепчанец спасил лице кое било во пламен во обработлива нива

950

Вчера во 23 ч. лицетп Ѕ.Н.(54) , пријавил дека , движејќи се по ул.„Димче Антулески”, забележал  лице кое било во пламен во обработлива нива на место викано „Козле“, и  веднаш  пријавил во полиција

Лицето кое било во пламен се здобило со изгореници, по што било пренесено во Градската општа болница Прилеп за укажување на лекарска помош. Од полициски службеници било излезено на местото на настанот и било констатирано дека станува збор за Р.А.(39) од Прилеп. Извршен бил увид на местото на настанот од увидна екипа од Полициската станица Прилеп, соопшти полицијата.

Vivafarm

Веб -страницата користи колачиња. Со клик на Прифаќам се согласувате со политиката на приватност и колачиња. Прифаќам Повеќе

error: