CSS Template

Синоќа прилепчанец спасил лице кое било во пламен во обработлива нива

637
Avtokontrol1

Вчера во 23 ч. лицетп Ѕ.Н.(54) , пријавил дека , движејќи се по ул.„Димче Антулески”, забележал  лице кое било во пламен во обработлива нива на место викано „Козле“, и  веднаш  пријавил во полиција

Лицето кое било во пламен се здобило со изгореници, по што било пренесено во Градската општа болница Прилеп за укажување на лекарска помош. Од полициски службеници било излезено на местото на настанот и било констатирано дека станува збор за Р.А.(39) од Прилеп. Извршен бил увид на местото на настанот од увидна екипа од Полициската станица Прилеп, соопшти полицијата.


semm
Vivafarm
Farma Dolneni