ПЕЛА YU хитови

ПЕЛА МАК забавно

PELA CAFE

ПЕЛА МАК народно

ПЕЛА YU фолк

CSS Template

Партерно се уредува спортската сала во Крушево

454

Во Крушево се врши партерно уредување на спортската сала. Тоа во рамките на проектот за локална и регионална конкурентност и пот-проектот „Кругот на адреналинот – развој на авантуристички туризам во Крушево“ финансиран од ЕУ, администриран од Светска Банка и имплементиран од Канцеларијата на проектот, Канцеларијата на Вицепремиерот за економски прашања во Владата на Македонија и општина Крушево.

Паралелно покрај партерното уредување во спортската сала ќе се поставува и систем за греење и ладење. Спортската сала во Крушево целосно се реконструираше, се прошири нејзината намена и се набави опрема за повеќе спортови.

Vivafarm

Веб -страницата користи колачиња. Со клик на Прифаќам се согласувате со политиката на приватност и колачиња. Прифаќам Повеќе