ПЕЛА YU хитови

ПЕЛА МАК забавно

PELA CAFE

ПЕЛА МАК народно

ПЕЛА YU фолк

CSS Template

Петок, 24 јули, четири новозаболени

508

Од Центарот за јавно здравје информираат  дека денеска во општина Прилеп четворица заболеле од коронавирус, а едно лице оздравело од заразната болест;

Бројот на активни случаи изнесува 54, од кои 40 се наоаѓаат на домашно, а 14 на болничко лекување.Вкупниот број на заразени од Ковид-19 од почетокот на пандемијата е 318 .Во домашна изолација и самоизолација се наоѓаат 95 лица.

Активностите се дел од проектот „Поддршка на изборни реформи” на Владата на Швајцарија, имплементиран од Меѓународната фондација за изборни системи (ИФЕС). Искажаните ставови, мислења и содржини на овие активности не мора да ги отсликуваат ставовите на донаторот, проектот или имплементаторот #CHinMK

Vivafarm
Comments
Вчитување...

Веб -страницата користи колачиња. Со клик на Прифаќам се согласувате со политиката на приватност и колачиња. Прифаќам Повеќе