ПЕЛА YU хитови

ПЕЛА МАК забавно

PELA CAFE

ПЕЛА МАК народно

ПЕЛА YU фолк

CSS Template

Прилеп, дневен корона вирус биланс

682

Од Центарот за јавно здравје информираат дека во општина Прилеп денеска, сабота 25-ти јули регистрирани се 3 нови случаи на заболени од корона вирус, а од заразната болест оздравеле 6 лица; Бројот на активни случаи со КОВИД-19 изнесува 51. Од нив, 38 лица се наоѓаат на домашно, а 13 на болничко лекување;
Вкупниот број на заболени од вирусот од почетокот на пандемијата во општина Прилеп изнесува 321.

Vivafarm

Веб -страницата користи колачиња. Со клик на Прифаќам се согласувате со политиката на приватност и колачиња. Прифаќам Повеќе