ПЕЛА YU хитови

ПЕЛА МАК забавно

PELA CAFE

ПЕЛА МАК народно

ПЕЛА YU фолк

CSS Template

Петреска од ОК ВМРО-ДПМНЕ :Сугарески и Јованоски се фалат дека направиле нов пат со дебелина на асфалтот од 5-6 цм

538

Денес ќе презентираме пред јавноста на каков начин работат министерот за транспорт и врски Горан Сугарески и градоначалникот Илија Јованоски и на каков начин се врши асфалтирањето во нашата Општина. Oва позади мене е новоасфалтираното игралиште во Основното Општинско Училиште “Рампо Левката” Новото игралиште на Јованоски тука траеше само неколку месеци, а сега веројатно ќе го претворат во тревник, бидејќи друго логично објаснување за ова нема.

Ова е типичен пример за тоа како се трошат парите на граѓаните во општина Прилеп на проекти  кои траат само за пред камера. На оваа фотографија е прикажан така наречениот нов пат кој ги поврзува населените места Кадино Село и Галичани. Срамно и понижувачки за жителите од овие две населени места. Сугарески и Јованоски се фалат дека направиле нов пат со дебелина на асфалтот од 5-6 цм. Ги прашуваме Јованоски и Сугарески:

Дали милионските суми со кои се расфрлаат пред јавноста се трошат за асфалтирање на патишта и улици со неколку сантиметри дебелина, или пак дел од тие пари завршуваат МОЖЕБИ во нечии приватни џебови?- меѓудругото , праша на денешната прес конференција, Теодора Петреска,од ОК ВМРО-ДПМНЕ Прилеп

https://www.facebook.com/okprilep/videos/1094377430935520/?v=1094377430935520

 

 

 

 

 

 

 

Vivafarm

Веб -страницата користи колачиња. Со клик на Прифаќам се согласувате со политиката на приватност и колачиња. Прифаќам Повеќе

error: