ПЕЛА YU хитови

ПЕЛА МАК забавно

PELA CAFE

ПЕЛА МАК народно

ПЕЛА YU фолк

CSS Template

Победа убедлива против Братство (ВИДЕО)

630

На стадионот на Могилата во вториот пријателски натпревар во подготвителниот период попладнево, Победа го декласира новиот второлигаш Братство од Житоше со резултат 7-0, полувреме 5-0. Ова беше втор пријателски натпревар на Победа. Гостите се покажаа како недораснат противник , особено во првите 45 минути. Тренерот Крстески на овој меч им даде шанса на сите расположиви фудбалери кои се во тренажен процес. Стрелци на головите за Победа:1-0 (17 мин) Давид Јошески(од слободен удар);2-0 (19 мин) Даниел Карчески;3-0 (21 мин) Даниел Карчески;4-0 (37 мин) Кисески-Илијоски;5-0 (45 мин) Бојан Спиркоски;6-0 (51 мин) Дарко Ангелески (од пенал);7-0 (56 мин) Кисески-Илијоски.Победа прво полувреме:Столевски, Петкоски, Стомнароски, Кукески, Кисески, Карчески (капитен), Ангелески, Момироски, Јошески , Најдов и Б.Спиркоски. Во вториот дел уште играа: Котевски, Неделков, Алимоски, Поп-Антоски, Митрески, С.Спиркоски, Дебрешлиоски и Ф. Спиркоски. Наредниот трет пријателски натпревар Победа ќе го одигра на 22-ри јули против Беса во Гостивар.

Vivafarm

Веб -страницата користи колачиња. Со клик на Прифаќам се согласувате со политиката на приватност и колачиња. Прифаќам Повеќе