ПЕЛА YU хитови

ПЕЛА МАК забавно

PELA CAFE

ПЕЛА МАК народно

ПЕЛА YU фолк

CSS Template

Сообраќајна несреќа на патот Прилеп-Битола

871

На 16.07.2021 во 03.32 часот било пријавено дека на патот Битола-Прилеп, пред Кукуречанска крстосница, патничко возило „опел“, со прилепски регистарски ознаки, управувано од Р.А.(40) од Прилеп, излетало од патот.

Во незгодата возачот се здобил со тешки телесни повреди, а сопатникот М.А.(32) од Битола се здобил со телесни повреди, констатирани во Клиничката болница Битола.

Извршен бил увид на местото на незгодата од увидна екипа од СВР Битола.

Vivafarm

Веб -страницата користи колачиња. Со клик на Прифаќам се согласувате со политиката на приватност и колачиња. Прифаќам Повеќе