ПЕЛА YU хитови

ПЕЛА МАК забавно

PELA CAFE

ПЕЛА МАК народно

ПЕЛА YU фолк

CSS Template

Победа успешна во последниот, шести, подготвителен натпревар

577

На теренот на Могилата, Победа попладнево го одигра шестиот натпревар во подготвителниот период и беше поуспешна од второлигашот Осогово со 3-1, полувреме 1-0.
Победа поведе во 4-тата минута со голот на Анастасовски. На 2-0 водството го зголеми Илијоски , а Анѓелески беше стрелец на третиот гол за Победа во 78-тата минута. Гостите од Кочани постигнаа почесен погодок пред крајот на мечот (Здравески во 88-та минута).
Победа настапи во состав: Котевски (од 73 мин Столевски), Наумовски, Дамески (65 мин С.Спиркоски), Петкоски, Колески, Дунимаглоски (65 мин Ефремов), Кисески-Илијоски, Анѓелески (од 78 мин Митрески), Симјановски (од 46 мин Андреески), Анастасовски (од 78 мин Митрески) и Гешоски (од 70 мин Ф.Спиркоски).
Наредниот викенд започнува пролетната полусезона на Втората лига-Исток.
В сабота, во рамките на 15-тото коло Победа се среќава со Питу Гули во Крушево.

Vivafarm

Веб -страницата користи колачиња. Со клик на Прифаќам се согласувате со политиката на приватност и колачиња. Прифаќам Повеќе

error: