ПЕЛА YU хитови

ПЕЛА МАК забавно

PELA CAFE

ПЕЛА МАК народно

ПЕЛА YU фолк

CSS Template

Балканот бара чист воздух, заеднички протест на екологистите

789

Еколошките организации од целиот Балкан, за прв пат досега, се здружуваат во заеднички протест против загадувањето на воздухот!

Скопје, Белград, Приштина, Призрен, Подујева, Подгорица, Сарајево, Зеница и Бања Лука, 9 градови од 5 држави на 28-ми февруари, в петок во 18:00 часот ќе излезат заедно на улица, во знак на солидарност.

„Време е да се обединиме заедно, како народ од сите држави, против одлуки и политики кои дозволуваат загадување на нашиот воздух, нашите деца и нашата иднина. За смогот граници не постојат, истото важи и за нас! БАЛКАНОТ БАРА ЧИСТ ВОЗДУХ“, се вели во повикот од еколошките организации

Во Скопје протестот ќе се одржи в петок во 18:00 пред Министерство за животна Средина.

Vivafarm

Веб -страницата користи колачиња. Со клик на Прифаќам се согласувате со политиката на приватност и колачиња. Прифаќам Повеќе