ПЕЛА YU хитови

ПЕЛА МАК забавно

PELA CAFE

ПЕЛА МАК народно

ПЕЛА YU фолк

CSS Template

Приведен 6 лица по претреси на 16 локации во Прилеп

836

Полицијата приведе шест лица од Припел по претреси на 16 локации, поради поврзаност со продажба на хероин, кокаин и амфетамин во градот. Приведените се на возраст помеѓу 30 и 40 години.

Портпаролот на МВР, Тони Ангеловски соопшти дека одземени се три возила и пари, кои, според сомневањата, потекнуваат од продажба на дрогата.

Оваа истрага се спроведувала од септември минатата година, а од МВР кажаа дека се инволнирани повеќе лица, меѓу кои и полициски службеници.

„Организаторите остварувале тесни врски и со полициски службеници, врз кои влијаеле да не превземаат службени дејствија“, рече Ангеловски.

Од МВР соопштија дека истрагата продолжува со цел утврдување на кривична одговорност и на полициските службеници, како и кон другите лица за кои постојат основи на сомневање дека се инволвирани во трговија со дрога.

Прземено : https://www.slobodnaevropa.mk/a/31089429.html

Веб -страницата користи колачиња. Со клик на Прифаќам се согласувате со политиката на приватност и колачиња. Прифаќам Повеќе