CSS Template

Помалку тестирани, повеќе заразени, во Прилеп нови 5 случаи позитивни на корона

322
Avtokontrol1

Во последните 24 часа се направени 870 тестирања, а регистрирани се дури 176 нови случаи на корона вирус, информираат од Министерството за здравство. И овој биланс покажува дека најголем број се во Скопје и тоа 61, додека во Прилеп се регистрирани 5 нови случаи. Според информациите од Институтот за јавно здравје од каде што се регистрирани 80 оздравени пациенти, од Прилеп денеска нема ниту еден случај, додека најголем број е од Тетово и тоа 30 оздравени.
Починати се девет лица, седум пациенти од Скопје, еден од Тетово и еден пациент од Струга.
Во Прилеп моментално активни се 27 случаи од вкупно досега регистрирани 250 позитивни на корона.


semm
Farma Dolneni
Vivafarm