ПЕЛА YU хитови

ПЕЛА МАК забавно

PELA CAFE

ПЕЛА МАК народно

ПЕЛА YU фолк

CSS Template

Пописот одложен за септември

591

Пописот на населението ќе се одложи за септември. Двајцата лидери на македонските политички партии Зоран Заев и Христијан Мицкоски на средбата во Клубот на пратениците денеска се согласија дека приоритет треба да се даде на имунизацијата на населението.

Електронскиот попис на дијаспората кој започна на 1 март, ќе продолжи да важи и ќе остане отворен до 30 септември. Немаат да се менува ни пописната методологија или другите одредби од законот, освен оние што се однесуваат на роковите. Во меѓувреме 5.500 попишувачи за пописот кои утрово беа најавени како приоритетни за вакцинирање, од попладнево се тргнати од приоритетната листа. 

Vivafarm

Веб -страницата користи колачиња. Со клик на Прифаќам се согласувате со политиката на приватност и колачиња. Прифаќам Повеќе